Marcin Zaremski jest fizycznym i duchowym spadkobiercą Jerzego i Jadwigi Zaremskich, którzy uznani są za prekursorówi twórców współczesnej polskiej szkoły złotnictwa.

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1969-1974), równocześnie ucząc się złotnictwa w pracowni swoich rodziców, która działała od 1945 roku.

Od 1974 roku, prowadzi własną pracownię biżuterii.

Brał udział w przeszło 100 wystawach w Polsce i za granicą, zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych.Od 1991 roku prowadzi autorską galerię biżuterii w Warszawie na Rynku Starego Miasta 8.Regularnie bierze udział w największych międzynarodowych targach biżuterii w Europie (w Monachium czy Frankfurcie).Prace z pracowni Marcina Zaremskiego dostępne są w: Berlinie, Hamburgu, Hanowerze, Kolonii, Wiedniu, Dusseldorfie, Monachium, Kopenhadze, Brukseli, Amsterdamie, Paryżu, Barcelonie, Londynie, Rzymie, Genewie, Atenach, Philadelfii, Nowym Jorku, Jerozolimie.

Marcin Zaremski zajmuje się projektowaniem nowoczesnej i designerskiej choć wyjątkowo prostej biżuterii srebrnej. Zaprojektowana przez niego biżuteria wykonywana jest w jego autorskiej pracowni metaloplastycznej.